Embed

HİNT BÜLBÜLLERİ

HİNT BÜLBÜLLERİ ( İSPİNOZ ) DAMIZLIK VE YAVRULARI BULUNUR.ÇOK SEVİMLİ KUŞLARDIR.HIZLI HAREKET EDERLER.GÖRSELLİKLERİ ÇOK GÜZELDİR.HİNT BÜLBÜLLERİNDE

CİNSİYET AYRIMI ; ERKEK KUŞLARIN KENDİNE ÖZGÜ ÖTÜŞ TARZLARI VARDIR. DİŞİ KUŞLARDAN FARKLIDIR. ERKEK KUŞLARIN YANAKLARINDA, KANAT ALTLARINDA, ZEBRA ÇİZGİLERİ GİBİ BELİRGİN ÇİZGİLER VARDIR. YANAKLARINDA SARI HALKA ŞEKLİNDE ÇİZGİLER VARDIR. DİŞİ KUŞLARIN TÜYLERİ GENELLİKLE DÜZ RENKTEDİR. AYNI ZAMANDA ERKEK KUŞLARIN GAGALARI KIPKIRMIZI RENKTE OLUR, DİŞİ KUŞLAR' IN  GAGALARININ RENGİ TURUNCUYA ÇALAR.

ÜRETİMİ ; HİNT BÜLBÜLLERİ ORTAMA UYUM SAĞLADIKTAN SONRA ÜREMELERİ KOLAY KUŞLARDIR. ERKEK VE DİŞİ NORMAL BİR KAFESTE KOLAYLA ÜREYEBİLİRLER. HASIR YUVALIKLARI OLMASI GEREKİYOR. MAHREMİYETİ SEVERLER. ERKEK KUŞ DİŞİ KUŞUN YANINDA KENDİSİNİ DİK KONUMA GETİRİR. TÜYLERİNİ KABARTIR. BİRBİRLERİNE KUR YAPARLAR VE ÇİFTLEŞMEYE HAZIRDIRLAR. DİŞİ KUŞ 3 İLE 7 YUMURTA ARASINDA YUMURTLAR. DAHA FAZLA YUMURTLADIKLARI BOŞTUR. 3 , 4 YUMURTA YUMURTLADIKTAN SONRA HEMEN KULUÇKAYA YATMAZLAR. SAYI 7 YE ÇIKINCA KULUÇKAYA YATMAYA BAŞLARLAR. 13 , 14 GÜN SONRA YUMURTA 'DAN YAVRULAR ÇIKMAYA BAŞLAR. YAVRULAR 1 HAFTALIKKEN GÖZLERİ AÇILMAYA BAŞLAR. 15 , 20 GÜNLÜKKEN TÜYLENMEYE BAŞLARLAR. 30 , 35 GÜN DE  KENDİ BAŞLARINA YEMLENMEYE BAŞLARLAR.

BESLENMESİ ; HİNT BÜLBÜLLERİ BESLENMESİNDE İLK BAŞTA AK DARI GELİR. SONRASINDA SARI DARI VE MAMALAR TAKİP EDER. YEŞİLLİK KUŞLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR. DÜZ MARUL, ISPANAK, MEYVELERDEN ELMA, HAVUÇ GİBİ MEYVELERİ SEVERLER. İYİCE YIKANIP ISLAK VERİLMEMELİDİR.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !